خواص هندوانه برای بدن

1. سموم را دفع می کند

هندوانه به دفع سموم از بدن کمک کرده و مقدار بالای پتاسیم موجود در آب هندوانه باعث بهبود عملکرد کلیه و فیلتر شدن اسید اوریک ، قند و سموم دیگر از خون می شود.

۲. به بهبود سلامت جنسی کمک می کند

اسید سیترولین موجود در هندوانه اثر آرام بخشی بر رگهای خونی دارد و در درمان اختلال نعوظ مفید است. طبق یک مطالعه ایتالیایی ، مکمل خوراکی سیترولین برای بهبود اختلال نعوظ در مردان تجویز می شود. هندوانه همچنین می تواند به عنوان ویاگرا طبیعی عمل کند. مواد تشکیل دهنده هندوانه با بدن انسان به گونه ای واکنش نشان می دهند که می تواند بسیار موثر باشد.

3. به کنترل فشار خون کمک می کند

هندوانه منبع غنی و طبیعی سیترولین است ، سیترولین یک اسید آمینه ضروری برای حفظ فشار خون است. هندوانه همچنین منبع خوبی از پتاسیم است که به عنوان ماده مغذی برای کاهش فشار خون بالا شناخته می شود. پتاسیم همچنین الکترولیتی است که فشار خون را در حین ورزش تنظیم می کند.

4. از سکته های مغزی جلوگیری کنید

هندوانه به دلیل داشتن آب زیاد به عنوان جلوگیری از سکته مغزی شناخته شده است. این میوه در طب چینی بسیار مهم است. هندوانه یکی از معدود میوه هایی است که سکته های مغزی را کاهش می دهد و باعث تحریک پذیری می شود.

خواص هندوانه

5. هضم را بهبود می بخشد

هندوانه سرشار از آب و فیبر است که باعث سلامت دستگاه گوارش می شود ، و ویتامین های C و A ، و آنتی اکسیدان های ضروری که میکروبیوم خوب روده را تقویت می کنند ، هضم را بهبود می بخشند ، که به دلیل افزایش گرما در تابستان اغلب مختل می شود. آن کمک می کند.

6. از سلامت پروستات پشتیبانی می کند

محققان زمانی فکر می کردند که لیکوپن فقط در گوجه فرنگی وجود دارد ، اما این روزها دریافتند هندوانه بالاترین میزان لیکوپن را در میان میوه ها و سبزیجات تازه دارد. لیکوپن دارای خواص آنتی اکسیدانی است که باعث سلامت پوست ، قلب و پروستات می شود. طبق تحقیقات ، مصرف هندوانه به میزان قابل توجهی آسیب بافت پروستات را کاهش می دهد.

خواص بی شمار هندوانه؛ ویاگرا طبیعی و مفید برای پوست

7. به پیشگیری از سرطان کمک می کند

محققان لیکوپن و سایر ترکیبات گیاهی ویژه موجود در هندوانه را بررسی کردند تا ببینند اثر ضد سرطانی دارد یا خیر. نتایج نشان می دهد که مصرف لیکوپن کمتر باعث ایجاد برخی سرطان ها می شود. قوی ترین ارتباط بین لیکوپن و سرطان دستگاه گوارش مشاهده شده است. همچنین نتایج نشان می دهد که سرطان با کاهش فاکتور رشد شبه انسولین ، پروتئینی که در تقسیم سلول نقش دارد و به شدت با سرطان ارتباط دارد ، کاهش می یابد.

8. منبع قدرت

هر 100 گرم آب هندوانه حاوی حدود 30 کالری است و به عنوان یک تقویت کننده انرژی فوری عمل می کند. زیرا حاوی ویتامین C ، ویتامین A و منیزیم است.

9. درد عضلانی را کاهش می دهد

نشان داده شده است که هندوانه و آب هندوانه باعث کاهش درد عضلات و کاهش زمان بهبودی بعد از ورزش در ورزشکاران می شود. محققان بر این باورند که آمینو اسید L-Citrulline موجود در هندوانه در این زمینه نقش دارد.

خواص هندوانه

ده جلوگیری از آفتاب سوختگی

آب هندوانه به دلیل داشتن مقدار زیادی آب ، عرق را تحریک می کند تا گرمای بدن را خنک کرده و الکترولیت ها را متعادل کند. ویتامین C موجود در آن همچنین باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و تقویت بدن می شود.

۱۱. برای پوست مفید است

هندوانه ماده مغذی خوبی برای پوست است زیرا حاوی ویتامین A است که برای تولید سبوم یا روغن برای پوست و مرطوب نگه داشتن پوست و مو لازم است. ویتامین A همچنین برای رشد بافت های بدن از جمله پوست و مو لازم است. مصرف کافی ویتامین C برای ساخت و نگهداری کلاژن که یکی از اصلی ترین ترکیبات پوست و مو است نیز لازم است.

۱۲ مایعات بدن را حفظ کنید

مقدار زیادی آب هندوانه به حفظ تعادل الکترولیت در بدن کمک می کند و باعث احساس سیری در بدن می شود ، تشنگی را برطرف می کند و از کمبود آب بدن جلوگیری می کند.

خواص هندوانه

13. به کاهش وزن کمک می کند

یکی از بهترین فواید هندوانه برای سلامتی این است که به کاهش وزن سالم کمک می کند. به دلیل محتوای زیاد آب ، می تواند بدن شما را از کالری کمتری پر کند. همچنین مشاهده شده است که مصرف هندوانه باعث تسریع در متابولیسم و ​​کاهش تجمع سموم و چربی ها می شود که در نهایت منجر به کاهش وزن می شود.

14 سطح pH را حفظ کنید

آب هندوانه سطح P را حفظ می کند

 

خواص هندوانه برای بدن

درباره ی rhopirevnyjuoi

مطلب پیشنهادی

ارتباط دویدن و زانودرد در افراد

طبق تحقیقات ، دوندگان رقابتی از درصد آرتروز زانو رنج می برند و دویدن لزوماً …